Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer auto cut semi automatic chain link machine.
₹ 270000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 1800 mm |
| Wire dia range | 1.6-3.0 mm |
| Mesh opening | 40x40 mm, 50x50 mm, 25x25 mm, 75x75 mm, 60x60 mm |
| Wire type | GI wire, PVC coated wire |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Semiautomatic chain link Fencing machine |
| Material | MS |
| Power Type | Electrictty |
| Thickness | 1.6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Capacity | 120 kg/hr |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sunil Jain (Director)
Secure Fencing Machine
House No C-78, Shakti Nagar Ext, Opp Govt School
New Delhi - 110052, Delhi, India