Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer automatic chain link fencing machine in trichy, automatic chain link fencing machine in chennai, chain link fencing machine, chain link fencing machine in chennai, semi automatic chain link fencing machine in coimbatore and automatic chain link fencing machine in madurai.
₹ 1096000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 2000 mm |
| Production Capacity | 150 kg/hr |
| Wire dia range | 1.6-4mm |
| Capacity | 150 m/hr |
| Mesh opening | 100x100 mm, 50x50 mm, 25x25 mm, 40x40 mm, 60x60 mm, 75x75 mm |
| Wire type | GI wire, SS wire, PVC coated wire |
| Usage/Application | Automatic Chain Link Fencing Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Voltage | 220V |
| Power Type | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1096000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 2000 mm |
| Production Capacity | 150 kg/hr |
| Wire dia range | 1.6-3.0 mm |
| Capacity | 150 m/hr |
| Mesh opening | 50x50 mm, 75x75 mm, 60x60 mm, 25x25 mm, 40x40 mm, 100x100 mm |
| Wire type | GI wire, MS wire, PVC coated wire, SS wire |
| Usage/Application | Chain Link Fence Making Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Power Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1075000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 25-110mm |
| Production Capacity | 600 kg/hr |
| Wire dia range | 1.6-4mm |
| Capacity | 150Kg/Hr |
| Mesh opening | 25x25 mm |
| Wire type | GI wire, PVC coated wire, SS wire |
| Power Consumption | 15 HP |
| Usage/Application | Construction |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 10 kW |
| Voltage | 380V |
| Phase | Three Phase |
| Machine weight | 2500 kg |
₹ 1040000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 12HP |
| Usage/Application | A |
| Power Type | Electric |
| Size Of Mesh | 30-110mm / 50 to 150mm |
| Thickness | 5.5 mm PVC |
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 150 kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Brand | Max 120 mm |
| Power | 8HP |
| Material | MS |
| Mesh Size | Max 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1095000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Automatic Chain Link Fencing Machine |
| Voltage | 220v |
| Material | MS |
| Power Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Sunil Jain (Director)
Secure Fencing Machine
House No C-78, Shakti Nagar Ext, Opp Govt School
New Delhi - 110052, Delhi, India