Pioneers in the industry, we offer semi automatic chain link machines from India.
₹ 685000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 1800 mm |
| Wire dia range | 1.6-4.0 mm |
| Mesh opening | 25x25 mm, 50x50 mm, 40x40 mm, 60x60 mm, 75x75 mm |
| Wire type | PVC coated wire, MS wire, GI wire, SS wire |
| Capacity | 120 kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brand | Secure Fencing Machine |
| Usage/Application | Chain Link Machine |
| Power | 7 HP |
| Mesh Size | Max 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Sunil Jain (Director)
Secure Fencing Machine
House No C-78, Shakti Nagar Ext, Opp Govt School
New Delhi - 110052, Delhi, India