Leading Manufacturer of automatic chain link fencing machine, chain link machine in ganganagar, semi automatic chain link machine in bikaner, semi automatic chain link machine in jodhpur, semi-automatic chain link fence making machine and fully automatic fence making machine in udaipur from New Delhi.
₹ 980000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 1800 mm |
| Production Capacity | 150 kg/hr |
| Wire dia range | 1.6-4.0 mm |
| Capacity | 150kg /hr |
| Mesh opening | 25x25 mm, 100x100 mm, 10x10 mm, 75x75 mm, 50x50 mm |
| Power Consumption | 8KW |
| Usage/Application | Automatic Chain Link Fencing Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | GI / PVC / SS |
| Power Type | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Secure Fencing Machine |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1095000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 12 HP |
| Usage/Application | Chain Link Machine |
| Material | Ms |
| Power Type | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 695000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 120 kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Brand | Secure Fencing Machine |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 8 HP |
| Usage/Application | Semi Automatic Chain Link Machine |
| Material | GI, PVC, SS |
| Mesh Size | Max 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 695000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 2400 mm |
| Wire dia range | 1.6-3.0 mm |
| Capacity | 100 m/min |
| Mesh opening | 10x10 mm, 25x25 mm, 100x100 mm, 50x50 mm, 75x75 mm |
| Wire type | MS wire, GI wire, PVC coated wire |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Brand | Secure Fencing Machine |
| Usage/Application | Semi Automatic Chain Link fence making Machine |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 8HP |
| Material | MS |
| Mesh Size | Max 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 675000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 1800 mm |
| Wire dia range | 2.0-4.0 mm |
| Mesh opening | 75x75 mm, 40x40 mm, 50x50 mm, 25x25 mm, 60x60 mm |
| Wire type | SS wire, GI wire, MS wire, PVC coated wire |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Brand | Secure Fencing Machine |
| Power | 8 HP |
| Phase | 3 |
| Material | MS |
| Mesh Size | Max 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1070000 / Piece Get Latest Price
| Mesh width | 2000 mm |
| Wire dia range | 1.6-4mm |
| Capacity | 120 m/hr |
| Mesh opening | 75x75 mm, 50x50 mm, 60x60 mm, 100x100 mm |
| Wire type | PVC coated wire, MS wire, SS wire, GI wire |
| Automation grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 12 HP |
| Voltage | 220v |
| Phase | Three |
| Material | MS |
| Brand | Secure Fencing Machine |
₹ 1055000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Power Consumption | 7.5 HP |
| Usage/Application | Fully automatic chain link machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Wire Diamater | 3mm |
₹ 695000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Chain Link Fencing Machine |
| Material | MS |
| Power Type | Electricity |
| Size Of Mesh | Max 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Secure Fencing Machine |
Sunil Jain (Director)
Secure Fencing Machine
House No C-78, Shakti Nagar Ext, Opp Govt School
New Delhi - 110052, Delhi, India